May 20, 2017

40K Swan Song Results and Coverage





Seiskaedikka on paketoitu! Sunnuntaina kokoonnuttiin tuttujen armeijalistojen ja skenaarioiden ääreen viimeistä kertaa 40K:n nykysääntöjen jäähyväisturnauksessa ennen tulevaa päivitystä, joka uudistaa lähes koko paketin. Games Workshop on tiputellut tiedonmurusia uudesta laitoksesta jo hyvän aikaa ja uutisointia seuranneilla faneilla onkin jo käsitys siitä mitä tuleman pitää; luvassa on ainakin nopeampi ja aloituskynnykseltään matalampi peli samassa tutussa universumissa. Sunnuntaina pelattiin kuitenkin hyvällä jengillä seiskaedikkaa ja annettiin antoisalle laitokselle sen ansaitsemat jäähyväiset!

First Round Pairings and Results
0 Jere Kopu vs JP Kumpulainen 20
6 Jesse Lehto vs Jaakko Järvenkylä 14
13 Emppu Niemi vs Jarkko Kortemaa 7
13 Niilo Kalakoski vs Karri Reunanen 7
8 Eetu Torikka vs Björn Söderström 12
18 Tapio Apajalahti vs Juha Kortemaa 2
18 Henry von Keler vs Eetu Toiviainen 2
8 Jaakko Mikkola vs Jonny Brown 12

Second Round Pairings and Results
7 Henry von Keler vs Jaakko Järvenkylä 13
16 JP Kumpulainen vs Tapio Apajalahti 4
15 Niilo Kalakoski vs Emppu Niemi 5
11 Björn Söderström vs Jonny Brown 9
3 Eetu Torikka vs Jaakko Mikkola 17
6 Karri Reunanen vs Jarkko Kortemaa 14
5 Jesse Lehto vs Eetu Toiviainen 15
0 Jere Kopu vs Juha Kortemaa 20

Third Round Pairings and Results
12 Niilo Kalakoski vs JP Kumpulainen 8
2 Henry von Keler vs Björn Söderström 18
11 Jaakko Mikkola vs Jaakko Järvenkylä 9
14 Tapio Apajalahti vs Jonny Brown 6
0 Juha Kortemaa vs Jarkko Kortemaa 20
14 Emppu Niemi vs Eetu Toiviainen 6
9 Jere Kopu vs Jesse Lehto 11
8 Eetu Torikka vs Karri Reunanen 12

Final Standings
1. JP Kumpulainen, Ultramarines 48
2. Niilo Kalakoski, Daemons + Death Guard 44
3. Jarkko Kortemaa, Ultramarines 44
4. Björn Söderström, Iron Warriors 42
5. Tapio Apajalahti, Blood Angels 41
6. Jaakko Järvenkylä, Ultramarines 39
7. Jaakko Mikkola, Tyranids + Genestealer Cult 36
8. Emppu Niemi, Tau Empire 35
9. Henry von Keler, Ultramarines 30
10. Jonny Brown, Dark Eldar 30
11. Karri Reunanen, Death Korps + Inquisition 28
12. Eetu Toiviainen, Astra Militarum 26
13. Juha Kortemaa, Iron Warriors 25
14. Jesse Lehto, Tyranids 22
15. Eetu Torikka, Necrons 19
16. Jere Kopu, Iron Hands 12

Paras Armeija: Niilo Kalakoski, Nurgle Warband
Asennepalkinto: Jere Kopu, Iron Hands

+++Army List Compilation+++





Player: Karri Reunanen
Army: Death Korps of Krieg, Militarum Tempestus, Inquisition

PRIMARY DETACHMENT: COMBINED ARMS DETACHMENT
HQ1 - WARLORD: Death Korps Company Command Squad (100), Flamer (5), Master of Ordnance (20) [125]
HQ2: Commissar-General (70), Power Sword (10) in transport1 [80]
Elite1: Death Korps Combat Engineer Squad (50), Plasma Gun (15) in transport2 [65]
Elite2: Death Korps Field Artillery Battery, 3 Heavy Mortar (165) [165]
Elite3: Death Korps Field Artillery Battery, Heavy Quad Launcher (55) [55]
Troop1: Death Korps Infantry Platoon
Troop1-1: Death Korps Plaroon Command Squad (50), Flamer (5) [55]
Troop1-2: Death Korps Infantry Squad (70), Plasma Gun (15), Plasma Pistol (15) [100]
Troop1-3: Death Korps Infantry Squad (70), Meltagun (10), Power Sword (10) [90]
Troop2: Death Korps Combat Engineer Squad (50), Flamer (5) [55]
Heavy1: Death Korps Leman Russ Tank Squadron, Leman Russ Executioner (155), Plasma Cannon Sponsons (30) [185]
Heavy2: Death Korps Leman Russ Tank Squadron, Leman Russ Executioner (155), Plasma Cannon Sponsons (30) [185]
Fortification1: Aegis Defence Line [50]

Transport1: Centaur Carrier [40]
Transport2: Hades Breaching Drill [60]

SECONDARY DETACHMENT: ALLIED DETACHMENT
HQ1: Militarum Tempestus Command Squad (85), Hot-shot Volley Gun (10), Flamer (5) [100]
Troop1: Militarum Tempestus Scions (70), Plasma Gun (15) [85]
Fast1: Taurox Prime (80), Gatling Cannon (10) [90]

TERTIARY DETACHMENT: INQUISITORIAL DETACHMENT
HQ1: Inquisitor Coteaz [100]

HQ2: Ordo Xenos Inquisitor (25), 3 Servo Skull (9), Psyker (30), Force Stave(0) [64]



Player: Tapio Apajalahti
Army: Blood Angels

Army Primary Detachment Type and Codex: Blood Angels Combined Arms Detachment
Army secondary Detachment type and codex: Archangels orbital intervention Force

Primary Detachment: Blood Angels Combined Arms Detachment
HQ 1: Astorath, Redeemer of the Lost [165]
HQ 2: Warlord: Librarian (65), + 1 lv (25), The Veritas Vitae (15pts), Jump pack (15), Force axe [120]
Elite 1: Death company (100), additional dc x 2 (2x20), Jump pack (7x3), 2xPfist(2x25) [211]
Troop 1: Tactical Squad (70), Combi Melta (10), Melta Gun (10), [90] (In transport 1)
Troop 2: Cassor the Damned [140] in transport 2
Fast 1: Drop pod [35]
Fast 2: Drop pod [35]
Fast 3: Drop pod [35]
Heavy 1: Devastator squad (70), 2 x Grav-cannon (2x35) [140] in transport 3
Transport 1: Drop pod [35]
Transport 2: Lucius pattern Drop pod [50]
Transport 3: Rhino [45]

Army secondary Detachment type and codex: Blood Angels strike force
Elite 1: Terminator Assault squad (200), 2 x Th & SS (2x5) [210]
Elite 2: Terminator Assault squad (200), 2 x Th & SS (2x5) [210]
Elite 3: Terminator squad (200), Assault cannon (20), Chainfist (5) [225]



Player: Jaakko Järvenkylä
Army: Ultramarines

Primary Detachment: Armoured Task Force
Secondary Detachment: Combined Arms Detachment
Chapter Tactics: Ultramarines

Armoured Task Force
HQ1: Techmarine(65) [65] WARLORD
Heavy1: Predator(75) Lascannon sponsons(40), Twin-Linked Lascannon(25) [140]
Heavy2: Vindicator(120) two additional Vindicators(240) [360]
Heavy3: Whirlwind(65) two additional Whirlwinds(130) [195]
Heavy4: Thunderfire Cannon(100) [100]

Combined Arms Detachment
HQ2: Librarian(65) Mastery Level 2(25) Auspex(5) Force Staff(0) [95]
Troop1: Scout Squad(55) 5 Boltgun(0) [55]
Troop2: Scout Squad(55) Camo Cloaks(10) 5 Sniper Rifles(5) [70]
Fast1:  Stormtalon Gunship(110) Skyhammer Missile Launcher(5) [115]
Heavy5: Contemptor Dreadnought(170) Kheres Pattern Assault Cannon(15) [185]
Heavy6: Contemptor Dreadnought(170) Kheres Pattern Assault Cannon(15) [185]
Heavy7: Contemptor Dreadnought(170) Kheres Pattern Assault Cannon(15) [185]



Player: Eetu Toiviainen
Army: Astra Militarum


Astra Militarum CAD

HQ1 Tank Commander (30), Pask (40), Leman Russ Punisher (140), Lascannon (10),
Multi-melta sponsons (20), Dozer Blade (5)
Leman Russ Exterminator (130), Lascannon (10), Dozer Blade (5)
[390] WARLORD

Troop1 Veterans(60), Vox Caster (5), 2x Meltagun (20), Flamer (5) [90] in Transport1
Troop2 Veterans(60), Vox Caster (5), 2x Meltagun (20), Flamer (5) [90] in Transport2
Troop3 Veterans (60), Forward Sentries (10), Flakk Missile Weapon Team (25) [95]

HS1 2x Wyvern (2x65) [130]
HS2 Leman Russ Exterminator (130), Lascannon (10), Dozer Blade (5) [145]

Transport1 Chimera (65), Dozer Blade (5) [70]
Transport2 Chimera (65), Dozer Blade (5) [70]

Emperors Wrath Artillery Company

HQ1 Company Command Squad (60), Volkov's cane (10) [70] in Transport 1
HQ2 Engiseer [40]

HS1 Manticore [170]
HS2 2xBasilisk (2x125) [250]
HS3 Hydra [70]

Transport1 Chimera (65), Dozer Blade (5) [70]



Player: Emppu Niemi
Army: Farsight Enclaves

HQ1 - WARLORD: Commander Farsight[165]
HQ2: Aun'shi[110]

Elite1: XV104 riptide battlesuits(180), Counterfire defence system(5), Bonding knife ritual(1) [186]
Elite2: XV15 stealth battlesuits(90), Bonding knife ritual(3x1) [93]
Elite3: XV95 ghostkeel battlesuits(130), Twin-linked fusion blaster(10), Counterfire defence system(5), Bonding knife ritual(1) [146]

Troops1: Strike team(45), Bonding knife ritual(5x1), EMP grenades(5x2) [60]
Troops2: Strike team(45), Bonding knife ritual(5x1), EMP grenades(5x2) [60]
Troops3: Strike team(45), Bonding knife ritual(5x1), EMP grenades(5x2) [60]
Troops4: Kroot carnivores(60), Kroot Hound(5) [65]
Troops5: Kroot carnivores(60), Kroot Hound(5) [65]
Troops6: 3 XV8 crisis battlesuits(22+2x22), Shas'vre(10), 6 burst cannons(6x10), Target lock(5), XV08-2 crisis 'iridium' battlesuit(25), Vectored retro-thrusters(5), Bonding knife ritual(3x1) [174]

FA1: Pathfinder team(40), Shas'ui(10), Bonding knife ritual(4x1) [54]
FA2: Pathfinder team(40), Shas'ui(10), Bonding knife ritual(4x1) [54]
FA3: AX39 Sunshark bomber(160), Twin-linked missile pod(5) [165]

HS1: AX-5-2 Barracuda multi-role fighter [175]
HS2: Sniper drone team[58]

Fortification1: Tidewall shieldline[60]



Player: Jarkko Kortemaa
Army: Ultramarines

Combined Arms Detachment

HQ1: Chaplain (90), terminator armour (30), melta bomb (5) [125]

Elite1: Assault terminator squad (175), Thunder hammers and Storm shields (5*10) [225], in transport 1
Elite2: Dreadnought (100), heavy flamer (10), assault cannon (10) [120], in transport 2

Troop1: Scout squad (55), snipers (5), camo cloaks (10) [70]
Troop2: Tactical squad (70), lascannon (20) [90}, in transport 3
Troop3: Tactical squad (70), lascannon (20) [90}, in transport 4

Fast1: Land speeder (45), heavy bolter (5) [50]
Fast2: Stormtalon gunship (110), skyhammer missile launcher (5) [115]

Heavy1: Thunderfire cannon [100]

LOW: Roboute Guilliman [350]

Transport1: Land raider crusader (250), multi-melta (10), extra armour (10), Legacy: Schism of Mars (25) [295]
Transport2: Lucius Pattern Dreadnought Drop Pod [50]
Transport3: Rhino [35]
Transport4: Rhino [35]



Player: Jesse Lehto
Army: Tyranids, Hive Fleet Ararauna

Primary detachment: Tyranids CAD
HQ1 - Warlord: Hive tyrant (165), Twin-linked devourer with brainleech worms (15), Lash whip and bonesword (20), Electroshock grubs (10) [210]
HQ2: Tervigon (195), Adrenal glands (15), Crushing claws (15) [225]
Elites1: Zoanthtrope brood (50), 1 additional zoanthrope (50) [100]
Elites2: Lictor brood (50) [50]
Troops1: Genestealer brood (70), 3x additional genestealers (42), Scything talons (32) [144]
Troops2: Hormagaunt brood (50), 6x additional hormagaunts (30) [80]
Troops3: Ripper swarm brood (39), 2x additional ripper swarms (26), deep strike (10) [75]
Troops4: Tyranid warrior brood (90), 3x deathspitter (15) [105]
FA1: Ravener brood (90) [90]
FA2: Gargoyle brood (60) [60]
FA3: Meiotic spore brood (45) [45]
HS1: Trygon Prime (230), The Miasma Cannon (25) [255]
HS2: Carnifex brood (120), Bio-plasma (20), Adrenal glands (15), Spine banks (5) [160]
HS3: Carnifex brood (120), 2x Twin-linked devourer with brainleech worms (30) [150]



Player: Henry von Keler
Army: Ultramarines


Primary Detachment: Ultramarines Combined Arms Detachment
Secondary Detachment: Assasinorum Operative, Codex Imperial Agents

HQ1: Chief Librarian Tigurius [165pts]

Elite1: Dreadnought [100pts ]: Twin-linked Lascannon [15pts]
Elite2: Terminator Assault Squad [175pts]: 3 Thunder Hammers and Storm Shields [30pts] in Transport 3
Elite3: Vanguard Veteran Squad [95pts]: 5 Jump Packs [15pts], 4 Lightning Claws [20pts], 3 Storm Shields [30pts], 2 Power Swords [10pts], Power Axe [5pts], Melta Bomb [5pts]

Troop1: Tactical Squad [70pts]: Meltagun [10pts], Combi-Melta [10pts] in Transport 1
Troop2: Tactical Squad [70pts]: Meltagun [10pts], Combi-Melta [10pts] in Transport 2

Fast1: Assault Squad [70pts]: 2 marines [28pts], 7 Jump packs [21pts], 2 flamers [10pts], Powerfist [25pts]
Fast2: Drop Pod [35pts]

Heavy1: Centurion Devastator Squad [165pts]: 3 Grav-Cannons and Grav-Amps [75pts], Omniscope [10pts]

Transport 1: Drop Pod [35pts]
Transport 2: Drop Pod [35pts]
Transport 3: Land Raider [250pts]

Callidus Assasin [145pts]



Player: Jere Kopu
Army: Iron Hands

Combined Arms Detachment and Reclusiam Command Squad

HQ1: Captain [250pts] WARLORD Chapter Master, Artificer Armour, The Gorgon's Chain, Combi-Flamer, Thunder Hammer, Jump pack

HQ2: Librarian [105pts] Psyker Level 2, The Mindforge Stave

ELITE1: Ironclad Dreadnoughts [195pts] Powerfist w/ Built-in Heavy Flamer, Seismic Hammer w/ Built-In Heavy Flamer, Lucius Pattern Dreadnought Drop Pod

TROOP1: Tactical Squad [125pts] Meltagun, Combi-Melta, Drop Pod

TROOP2: Tactical Squad [125pts] Meltagun, Combi-Melta, Drop Pod

TROOP3: Tactical Squad [140pts] Grav-Cannon and Grav-Amp, Rhino

FAST1: Assault Squad [130pts] 2x Flamer, Veteran Sergeant, Eviscerator, Jump Packs

FAST2: Land Speeders [80pts] Multi-Melta, Typhoon Missile Launcher

HEAVY1: Centurion Devastator Squad [250pts] 3x Grav-Cannon and Grav-Amp, Omniscope

Reclusiam Command Squad

HQ1: Chaplain [120pts] The Ironstone

ELITE1: Command Squad [230pts] Apothecary, 2x Plasmagun, 2x Combi-Plasma, Razorback, Twin-Linked Lascannon



Player: Jaakko Mikkola
Army: Tyranids


Skytyrant Swarm [365pts]

HQ1: Hive Tyrant [245pts] WARLORD Scything Talons, The Reaper of Obliterax [45pts], Wings [35pts]
Fast attack1: Gargoyle Brood [60pts] 10x Gargoyle [60pts]
Fast attack2: Gargoyle Brood [60pts] 10x Gargoyle [60pts]

Combined Arms Detachment (Genestealer Cults - Codex) [335pts]
HQ1: Patriarch [95pts] Mastery Level 1, Familiars [5pts]
Elites1:Purestrain Genestealers [140pts] 10x Purestrain Genestealer [140pts]
Troops1: Acolyte Hybrids [40pts] 5x Acolyte Hybrids
Troops2: Acolyte Hybrids [40pts] 5x Acolyte Hybrids

Combined Arms Detachment (Tyranids: Codex (2014)) [1049pts]

No Force Org Slot: Tyrannocyte [75pts]5x Deathspitters
HQ1:Tervigon [195pts] Scything Talons, Stinger Salvo
Elites1: Malanthrope brood [80pts]
Elites2: Zoanthrope Brood [150pts] 3x Zoanthrope [150pts]
Troops1: Hormagaunt Brood [55pts]11x Hormagaunt [55pts]
Troops1: Hormagaunt Brood [55pts]12x Hormagaunt [60pts]
Fast1: Hive Crone [155pts]
Fast2: Tyranid Shrike Brood
Tyranid Shrike [43pts], Adrenal Glands [4pts], Flesh Hooks [4pts], Rending Claws [5pts], Scything Talons,
Tyranid Shrike [58pts]Adrenal Glands [4pts], Flesh Hooks [4pts], Lashwhip & Boneswords [20pts], Scything Talons
Tyranid Shrike [43pts],Adrenal Glands [4pts], Flesh Hooks [4pts], Rending Claws [5pts], Scything Talons
Heavy Support1: Carnifex Brood, Carnifex [150pts] Twin-linked Devourer with Brainleech Worms [15pts], Twin-linked Devourer with Brainleech Worms [15pts]



Player: Niilo Kalakoski
Army: Daemons and Death Guard


Chaos Daemons CAD:

HQ1: Great Unclean One, Mastery Level 3, 2 Greater rewards, Warlord [280]

TROOP1: 3 Nurgling swarms [45]
TROOP2: 3 Nurgling swarms [45]

ELITE1: Beast of Nurgle [52]
ELITE2: Beast of Nurgle [52]

HEAVY1: Giant chaos spawn (IA13) [80]
HEAVY2: Giant chaos spawn (IA13) [80]
HEAVY3: Giant chaos spawn (IA13) [80]

Death Guard CAD:

HQ1: Sorcerer, Mastery level 3, Mark of Nurgle, Force axe, Bike, Spell familiar, Sigil of Corruption, Melta Bombs, Veteran of the Long War [190]

TROOP1: 5 Plague Marines, 2 Meltaguns, Combi-Melta, Power Axe, Melta Bombs, Veterans
of the Long War [205] in transport 1
TROOP2: 5 Plague Marines, 2 Plasma Guns, Power Fist, Veterans of the
Long War [210] in transport 2

FAST1: 4 Chaos Spawn, Mark of Nurgle [144]
FAST2: 5 Raptors, Mark of Nurgle, power fist, 2 meltaguns, Veterans of
the Long War [155]

HEAVY1: 5 Havocs, Mark of Nurgle, 4 Autocannons, Veterans of
the Long War [130]

Transport 1: Rhino [35]
Transport 2: Rhino [35]



Player: Jonny Brown
Army: Dark Eldar


REALSPACE RAIDERS DETACHMENT

HQ1 : 1 Archon: Huskblade & blast pistol, Haywire grenades, Shadow field [145]
HQ2: 1 Succubus: With archite glaive & splinter pistol, Haywire grenades [100]

TROOPS1 x5 Kabalite Warriors (40), x1 Blaster (15) [55] in transport 1
TROOPS2 x5 Kabalite Warriors (40), x1 Blaster (15) [55] in transport 2
TROOPS3 x5 Kabalite Warriors (40), x1 Blaster (15) [55] in transport 3
TROOPS4 x5 Kabalite Warriors (40), x1 Blaster (15) [55] in transport 4
TROOPS5 x5 Kabalite Warriors (40), x1 Blaster (15) [55] in transport 5

ELITE1 x5 Kabalite Trueborn (55), x5 Blaster (75) [130] in transport 6
ELITE2 x4 Incubi, Klaivex [90] in transport 7

FAST ATTACK 1 x1 Razorwing Jetfighter (130), x2 dark lances (10), night shields (15) [155]
FAST ATTACK 2 x6 Scourges (96), x4 Haywire blasters(40) [136]

HEAVY SUPPORT 1 x1 Ravager, x3 disintegrator cannons, Night shields [125]
HEAVY SUPPORT 2 x1 Ravager, x3 disintegrator cannons, Night shields [125]

TRANSPORT1 x1 Venom, x2 splinter cannons [65]
TRANSPORT2 x1 Venom, x2 splinter cannons [65]
TRANSPORT3 x1 Venom, x2 splinter cannons [65]
TRANSPORT4 x1 Venom, x2 splinter cannons [65]
TRANSPORT5 x1 Venom, x2 splinter cannons [65]
TRANSPORT6 x1 Venom, x2 splinter cannons [65]
TRANSPORT7 x1 Raider, x1 Dark Lance, Night shields [75] [1746]



Player: Juha Kortemaa
Army: Chaos Space Marines

Primary Detachment: Iron Warriors CAD

HQ1-Warlord: Warpsmith (110), Nest of Mechaserpents (20), Aura of Dark Glory (15), Veterans of the Long War (0) [145]

Troop1: 5 CSM (75), Melta Bombs (5), Power Sword (15), Flamer (5), VotLW (0) [100] in Transport1
Troop2: 5 CSM (75), Melta Bombs (5), Power Sword (15), Flamer (5), VotLW (0) [100] in Transport2
Troop3: Mutilator (55), VotLW (0) [55]
Troop4: 2 Obliterators (140), VotLW (0) [140]
Troop5: 2 Obliterators (140), VotLW (0) [140]
Troop6: 2 Obliterators (140), VotLW (0) [140]

FA1: 3 Chaos Bikers (70), Lightning Claw (15), Melta Bombs (5), 2 Meltaguns (20), VotLW (0) [110]

HS1: 3 Chaos Rapier Weapon Batteries (120), 3 Quad Heavy Bolters (0) [120]
HS2: Chaos Relic Sicaran (135), Lascannons (40) [175]

Fortification: Imperial Bastion (75), Icarus Lascannon (35) [110]

Transport1: Chaos Rhino (35), Dozer Blades (5) [40]
Transport2: Chaos Rhino [35]

Secondary Detachment: Heldrake Terror Pack
FA2: Heldrake w/ Baleflamer [170]
FA3: Heldrake w/ Baleflamer [170]



Player: Björn Söderström
Army: Chaos Space Marines


Iron Warriors CAD

HQ1: Chaos Lord (65), Bike (20), Veterans of the Long War (0), Fleshmetal Exosceleton (30), Black Mace (45), Sigil of Corruption (25), Meltabombs (5) [190]
Troop1: Obliterators*3 (140), Veterans of the Long War (0) [210]
Troop2: Obliterators*3 (140), Veterans of the Long War (0) [210]
Fast attack1: Spawns*4 [120]
Fast attack2: Chaos Bikers*3 (70), Meltagun*2 (20), Meltabombs(5) [95]
Elite1: Terminators*5 (131), Power Fist*2 (14), Reaper Autocannon (25), Combimelta*3 (15) Veterans of the Long War (0) [211]
Heavy Support1: Havocs*7, (101) Missile Launcher*4 (60), Veterans of the Long War(0) [161]
Fortification: Haemotrope Reactors, one pair [40]

Hellforged Warpack

HQ2: Warpsmith (110), Sigil of Corruption (25), Veteran of the Long War [135] (Warlord)
Elite2: Hellbrute (100), Plasma Cannon (10), Thunder Hammer (5) Alpha(Character) (0) [115]
Heavy Support2: Maulerfiend (125), Lasher Tendrils (10) [135]
Heavy Support3: Maulerfiend [125]



Player: JP Kumpulainen
Army: Ultramarines

Primary Detachement: Hunting Force

HQ1: Captain (90), bike (20), storm shield (15), power fist (25) [150] -WARLORD-
Elite1: Command Squad (90), bikes (35), apotechary (15), 2xgravgun (2*15), 2xpower sword (2*15) [200]
Troops1: 3 Space marine bikers (63), 2xgravgun (2*15), combi-grav (10) [103]
Troops2: 3 Space marine bikers (63), 2xgravgun (2*15), combi-grav (10) [103]
Fast1: Attack bike (40), multi-melta (10) [50]
Fast2: 3 Scout bikers [54]

Secondary Detachement: Stormlance Battle Demi-Company

HQ2: Chaplain (90), auspex (5), bike (20) [115]
Troops3: 5 Tactical marines (70), meltagun (10), combi-melta (10) [90], in transport #1
Troops4: 5 Tactical marines (70), flamer (10), combi-flamer (10) [85], in transport #2
Troops5: 5 Tactical marines (70), Plasmagun (15), combi-plasma (10) [95], in transport #3
Fast3: Attack bike (40), multi-melta (10) [50]
Heavy1: 5 Devastator marines (70), 2xplasmacannon (2*15) [100], in transport #4

Transport #1 : Razorback (55), Twinlinked assaultcannon (20) [75]
Transport #2 : Razorback [55]
Transport #3 : Razorback (55), Twinlinked Lascannon (20), [75]
Transport #4 : Rhino [35]

Tetriary Detachement: 10th Company Task Force

HQ3: Telion [50]
Troops6: 5 scouts (55), camo cloaks (5*2) [65], in transport #5
Troops7: 5 scouts (55), camo cloaks (5*2) [65], in transport #6
Troops8: 5 scouts [55]

Transport #5 : Landspeeder Storm (40), heavy flamer (0) [40]
Transport #6 : Landspeeder Storm (40), heavy flamer (0) [40]




No comments:

Post a Comment